Categories
Kitap İncelemeleri

MOMO – Michael ENDE

Yayınevi: Pegasus
ISBN : 9786052993019

Bu kitabı zamanı nasıl verimli kullanacağımı düşündüğüm bir sıra okumam, hayatın bana ufak bir latifesi olmalı. Hikaye Momo adlı bir kız çocuğunun insanların zamanını çalan duman adamlara karşı yaptığı mücadeleyi anlatıyor. Bunun üzerinden keyifli zaman geçirmenin, dostluğun ve arkadaşlığın önemine dem vuruyor.

Açıkçası kitabı soranlara çocuk kitabı olduğunu söylesem de yetişkinlerin dahi zevk alarak okuyabileceğine inanıyorum. En azından ben bu şekilde okudum. Küçük yaşta birisine on sayfa kadar okuma şansım oldu. Çocuk kitabı isteyip, mutlaka okumak istediğini söyledi. Anadili Almanca olmasına rağmen çocuk kitabı olması nedeniyle çok yalın ve arı bir anlatımı var.

Benim gibi görece yavaş kitap okuyan birisiyseniz bile fazla kasmadan bir iki günde bitirebilirsiniz. Bu kitabı okumayı lunaparka gitmeye benzetiyorum çünkü lunapark da çocuklar içindir ama ara sıra yetişkinlerde zevk alır.

Eğer diğer kitap incelemelerimi de incelemek isterseniz, blogumdaki kitap incelemelerime bakabilir ve Goodreads veya 1000Kitap üzerinden takip edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.